❤️ Darček ku každej objednávke nad 15 €

❤️ Darček k objednávke nad 15 €

BEZPLATNÉ DORUČENIE NAD 49 €

BEZPLATNÉ DORUČENIE NAD 49 €

Česká republika - CZK

Kyselina hyalurónová – zbožňovaný elixír pre pleť

Kyselina hyalurónová - zbožňovaný elixír pre pleť

Vo svete krásy veľa produktov prichádza a odchádza. Kyselina hyalurónová je však nadčasová a len máloktorý produkt sa dokáže vyrovnať jej účinkom. Ide o jednu z najlepších zložiek pre hydratáciu a minimalizovanie vrások, bezpečnú pre všetky typy pleti. Prečítajte si viac o kyseline hyalurónovej – zbožňovanom elixíre pre pleť.

Čo je kyselina hyalurónová? 

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca látka v tele. Ide vlastne o skupinu molekúl cukru nazývaných polysacharidy. Tieto molekuly pôsobia na pružnosť a prirodzene sa nachádzajú v spojivových tkanivách tela. S pribúdajúcim vekom sa produkcia kľúčových látok v pokožke vrátane kyseliny hyalurónovej (spolu s kolagénom a elastínom) znižuje. Výsledkom je, že pokožka stráca objem, hydratáciu a vláčnosť. Tento proces urýchľujú aj environmentálne faktory, ako je fajčenie či znečistenie ovzdušia. Dobrou správou je, že lokálne produkty s kyselinou hyalurónovou môžu pomôcť obnoviť vyčerpané zásoby. Kľúčovým benefitom kyseliny hyalurónovej je hydratácia a neuveriteľná schopnosť zadržiavať vlhkosť. 

Nie je to len otázka estetiky. Zle hydratovaná pokožka je zraniteľnejšia voči poškodeniu z vonkajších zdrojov. Môže napríklad prepustiť baktérie, čo vedie k infekcii. Hydratovaná pokožka vyzerá kyprejšie, zdravšie a živšie. Kyselina hyalurónová je nenahraditeľná najmä počas zimy, kedy býva pokožka najsuchšia. Ale aj tí, ktorí nebojujú so suchou pleťou, budú chcieť po prečítaní článku pridať kyselinu hyalurónovú do dennej rutiny starostlivosti o pleť.

Čo je kyselina hyalurónová

Účinky kyseliny hyalurónovej

Kyselina hyalurónová zvyšuje obsah vody v pokožke a udržuje ju hydratovanú. Dokáže vo vode udržať až 1000-násobok svojej molekulovej hmotnosti, čím dodáva pleti všetko, čo čakáte od skvelého produktu.

 1. Zvlhčovadlo: Kyselina hyalurónová pôsobí presne ako špongia. Vodu nielen priťahuje a vťahuje, ale aj zadržiava vlhkosť po jej zachytení. Poskytuje tým dlhotrvajúcu hydratáciu a nádherne vypnutú pleť.
 2. Zvyšuje odolnosť pokožky: Kyselina hyalurónová zvyšuje odolnosť pokožky pred rôznymi vplyvmi znečisteného ovzdušia. Čo sa prejaví žiarivejším a zdravším vzhľadom.
 3. Tón pleti: Starnutím začína pokožka blednúť a stráca pružnosť. Vďaka kyseline hyalurónovej však viete rýchlo dosiahnuť pružnejší, pevnejší a mladistvejší vzhľad. 
 4. Redukuje jemné linky a vrásky: Kyselina hyalurónová redukuje jemné linky a mimické vrásky na pokožke. Pretože dokáže vyplniť pleť, vyrovnáva textúru pokožky a zabezpečuje, aby jemné linky a vrásky na tvári boli menej viditeľné.
 5. Stimuluje tvorbu kožných buniek: Nakoľko chráni kožnú bariéru a dodáva extra hydratáciu, podporuje rast nových kožných buniek. Nové kožné bunky sú vždy zdravšie a jasnejšie.
 6. Pigmentácia a čistota: Pretože podporuje rast nových kožných buniek, môže pomôcť zbaviť sa kožných buniek, ktoré boli poškodené slnkom alebo inými vplyvmi a nahradiť ich novými, zdravými bunkami. Okrem toho, že pomáha s pigmentáciou, pomáha aj s jasnosťou pleti. Kyselina hyalurónová pomáha aj pri akné. Udržuje správnu rovnováhu vlhkosti pokožky a kontroluje produkciu mazu.
Účinky kyseliny hyalurónovej

Zaujímavosťou sú aj ďalšie výhody

Zatiaľ čo kyselina hyalurónová sa zvyčajne používa na vyššie uvedené účely pri starostlivosti o pokožku, môže mať aj ďalšie prekvapivé výhody v tele, ako napríklad: 

 • Zvyšuje rýchlosť hojenia rán: Kyselina hyalurónová znižuje zápal a signalizuje telu, aby poslalo viac krviniek do poranených oblastí kože. 
 • Zmierňuje bolesť kĺbov: Doplnky s kyselinou hyalurónovou sú obzvlášť účinné pri zmierňovaní bolesti kĺbov. Prináša viac vlhkosti do kĺbov a udržiava ich dobre premazané.
 • Pomôže pri refluxe: Nové štúdie ukazujú, že kyselina hyalurónová môže pomôcť upokojiť poškodenú výstelku pažeráka, zmierniť bolesť a urýchliť čas zotavenia pažeráka.
 • Zmierňuje suché oči: Vďaka zvlhčujúcim vlastnostiam sú očné kvapky obsahujúce kyselinu hyalurónovú veľmi účinné pri zmierňovaní suchých očí a povzbudzujú ich, aby zostali hydratované.
 • Podporuje kosti: Hoci sú tieto štúdie v počiatočných štádiách, kyselina hyalurónová môže pomôcť podporiť silu a pevnosť kostí.
Výhody kyseliny hyalurónovej

Výber správneho produktu je dôležitejší, než si myslíte

Mnohé produkty obsahujúce kyselinu hyalurónovú tvrdia, že zvyšujú hydratáciu v pokožke. Ale je to pravda? Odpoveď si vyžaduje bližší pohľad na typ kyseliny v produkte. Kyselina hyalurónová prichádza v rôznych molekulárnych veľkostiach. Väčšie molekuly, napriek tomu, že najlepšie viažu vodu, nedokážu preniknúť do pokožky. Pri lokálnej aplikácii tieto molekuly sedia na povrchu pokožky a ponúkajú hydratáciu len na samom povrchu. Menšie molekuly, ktoré viažu menej vody ako väčšie molekuly, môžu preniknúť hlbšie do pokožky. Pre maximálnu povrchovú hydratáciu hľadajte produkt, ktorý v sebe obsahuje molekuly kyseliny hyalurónovej v rôznych veľkostiach nízkomolekulárnu aj vysokomolekulárnu.

Kvalitná kyselina hyalurónová na tvár je vo všeobecnosti bezpečná pre všetky typy pleti a pri lokálnej aplikácii nevedie k nežiaducim reakciám. Kyselina hyalurónová je prirodzenou látkou v našej pokožke, a preto by sme nemali očakávať žiadne problémy. Keď sa pacienti sťažujú na vyrážky alebo iné problémy, je to často dôsledok problému s inou zložkou, ako je jedna z konzervačných látok. Konzervačné látky predlžujú životnosť produktu, ale niektoré, vrátane parabénov, uvoľňovaním formaldehydu a izotiazolinónov, môžu viesť k podráždeniu. Pri výbere si teda: 

 1. Dávajte pozor na akékoľvek zložky v produkte, na ktoré ste alergický alebo ktoré vám v minulosti spôsobili podráždenie. V tomto prípade najväčší úžitok prinesie prírodná kozmetika od overenej značky. 
 2. Skontrolujte, či je pri produkte uvedená molekulárna hmotnosť. Môže to poskytnúť predstavu o tom, aký účinný bude produkt. Kyseliny s nižšou molekulárnou hmotnosťou môžu ľahšie preniknúť do pokožky a podľa štúdie sa ukázali ako účinnejšie v boji proti vráskam. Najlepšia je ich kombinácia.
 3. Vyberajte produkty bez alkoholu. Alkohol môže pôsobiť proti hydratačným výhodám. Izopropylalkohol veľmi vysušuje a môže spôsobiť, že pokožka bude náchylná na praskanie, čo umožní možno aj dráždivým látkam a baktériám, aby sa dostali tam, kam nepatria. 

TIP: Antiaging pleťové sérum kyselina hyalurónová od prírodnej slovenskej kozmetiky NAMY s nízkou aj vysokomolekulárnou kyselinou hyalurónovou, doladené ružovým hydrolátom. Tie správne esencie z prírody sú pripravené napumpovať životom každú bunku pleti a poskytnúť dlhotrvajúcu starostlivosť. Vsaďte aj vy na overenú značku NAMY. Pretože zdravá kozmetika je to, čo nás všetkých spája.

Článok je len informatívny a nenahrádza odborné vyšetrenie, liečbu odborníkov ani zdravý životný štýl. Napriek tomu veríme, ža vám článok priniesol množstvo dôležitých informácií a prírodná kozmetika zo Slovenska bude pre vás tou správnou voľbou. Zaujíma vás viac zo sveta prírodnej kozmetiky? Sledujte NAMY na Facebooku a Instagrame.

Ďalšie zaujímavé články

Používame cookies, aby sme pre vám zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, tak súhlasíte s našimi Zásadami spracovania osobných údajov a použitia cookies.