Zdravá kozmetika z prírody - 100% prírodná a vegánska - Ekologicky balená aj bezobalová - V súlade s prírodou

NAMY – mydlá a kozmetika vyrábané s láskou k prírode

Pri výrobe našich mydiel a kozmetiky používame najkvalitnejšie suroviny a vlastné receptúry, ktoré robia naše výrobky unikátne.

Nie je mydlo ako mydlo

NAMY je nová slovenská značka ručne vyrábaných prírodných mydiel a kozmetiky. Príprava projektu trvala viac ako jeden rok, za ktorý sme vyladili naše produkty do unikátnych receptúr, všetko sme otestovali na sebe a dnes Vám môžeme s hrdosťou predstaviť naše úžasné produkty. Všetky naše výrobky sú zložené z najkvalitnejších prírodných surovín, na ktorých výbere sme si dali záležať. U nás nenájdete žiadne chemické vône, farbivá a podobné nezmysly, ktorých je väčšina kozmetiky plná.

V jednoduchosti je krása a práve tak sa snažíme pristupovať aj k našej práci. V našich výrobkoch nenájdete ani palmový olej alebo živočíšne tuky. Všetky produkty sú vegánske, plné zdravých prírodných surovín, za čo sa Vám Vaše telo poďakuje. Olivový olej, kakaové a bambucké maslo, kokosový olej, prírodné silice, kaolín, … to všetko tvorí základ našej výroby. Keďže nám nie je naša planéta ľahostajná, minimalizujeme aj využívanie plastov a výrobky balíme ekologicky do papiera. 100% garancia spokojnosti zaručuje každému maximálnu spokojnosť s výrobkami NAMY.

Nie je mydlo ako mydlo

Nie je mydlo ako mydlo

V dnešnej dobe sa na trhu vyskytujú stovky prírodných mydiel. Existujú však 3 základné postupy, ktorými sa prírodné mydlá vyrábajú:

Mydlo z glycerínovej hmoty

Mydlá sú vyrobené roztopením a naliatím do foriem z glycerínových hmôt, ktoré veľmi často obsahujú konzervanty a chemické prísady(SLS, SLSE, …). Obsahujú síce určitý pomer prírodných zložiek ale tieto sú negované chemickými konzervantami a prísadami.

Mydlo s obsahom syntetických zložiek

Základom mydla bývajú často rôzne tenzidy, syntetické farby a vône. Aj keď určitý pomer prírodných zložiek mydlo obsahuje, vplyv chemických zložiek na pokožku a telo nie je zanedbateľný.

Studený proces výroby

Klasický, stáročiami overený proces výroby mydla, pri ktorom základ mydla tvoria prírodné oleje a suroviny, ktorých blahodárne účinky sú počas výrobného procesu zachované.

Mydlá NAMY sú vyrobené pomocou studeného procesu, výhradne z najkvalitnejších olejov, masiel, ílov, silíc, a preto je v nich zachovaná blahodárna sila týchto surovín.

Nie je olej
ako olej

Pri výrobe prírodných mydiel hrá najväčšiu úlohu voľba vstupných surovín, ktoré sú použité, hlavne olejov.

Každý olej má vo výslednom mydle svoju úlohu.

Olivový olej hydratuje. Kokosový olej dodáva mydlu tvrdosť a čistiacu schopnosť ale zároveň vysušuje pokožku. Je preto dôležité, aby bol pomer hydratačných a čistiacich olejov v rovnováhe, prípadne aby bol pomer posunutý k hydratačným olejom ako sú olivový olej, bambucké maslo, …

Mydlá NAMY obsahujú jedinečný pomer olejov a surovín, ktoré vo výslednom mydle zabezpečia unikátnu schopnosť hydratácie a nikdy vašu pokožku nevysušia.

Glycerín?
Nie, ďakujeme!

Do prírodných mydiel je často umelo dodávaný glycerín. V mydlách NAMY ho však nenájdete. Pýtate sa prečo?

Pretože glycerín vzniká už pri samotnej výrobe mydla a jeho dodatočné pridávanie do mydla je podľa nášho názoru kontraproduktívne, nakoľko jeho pridaním sa môže zvýšiť jeho koncentrácia v mydle nad potrebnú hranicu a mydlo začne vysúšať pokožku.

Prírodné mydlo. Ste si istí?

Na to, aby bolo mydlo označené za prírodné, prípadne BIO, nie je potrebné, aby obsahovalo 100% prírodných zložiek. Na toto si treba dať pozor. Zloženie mydla vám jasne napovie, či výrobok je skutočne prírodný alebo len čiastočne prírodný.

Mydlá NAMY sú zložené zo 100% prírodných surovín. Nepoužívame žiadne chemické konzervanty, parabény, farbivá ani umelé vône.

Prírodné mydlo. Ste si istí?

Suchá pokožka s prírodným mydlom?
To sa vám s NAMY nestane.

Prírodné mydlá majú vo svojej podstate vyššie pH, ako má ľudská pokožka. Pohybuje  sa okolo 8. Ak je do mydla pridaný ďalší glycerín, prípadne syntetické vône alebo farbivá, pohroma je na svete. Vysušená, napnutá pokožka, ktorá svrbí, červenie. Dobrý pocit z prírodnej kozmetiky je razom preč.

S mydlami NAMY sa vám niečo podobné nestane. Starostlivo navrhnuté recepty s prevažným podielom olivového oleja, prírodné íly a silice a hydratujúce zložky ako bambucké maslo, vašu pokožku nádherne zjemnia a znížia negatívny vplyv vyššieho pH. Pokožka je po umytí jemná, uvoľnená a vďaka vysokému podielu nezmydelnených olejov a masiel krásne hydratovaná.

Bez obalu (Zero Waste)?
S NAMY to nie je problém.

Záleží vám na našej prírode? Nie je vám ukradnutý osud našej planéty ? Nechcete podporovať tvorbu zbytočného plastového odpadu, v ktorom sa naša Zem topí?

Siahnite po mydlách NAMY. Naše výrobky sú balené v ekologických a recyklovateľných obaloch. Pre priaznivcov Zero Waste ponúkame možnosť zakúpenia mydla úplne bez obalu. S NAMY môžete prispieť svojim malým kúskom k záchrane našej prírody.

"Inšpirovala nás sama príroda, ktorá poskytuje všetko potrebné, čo robí naše produkty jedinečné."